Deryalı Günler 11 Temmuz | Dr. Elif Güveloğlu Egzama ve Sedef hastalığı

Dr. Elif Güveloğlu Egzama ve Sedef hastalığı tedavisi Deryalı Günler programında. Deryalı Günler 11 Temmuz Çarşamba günü Show Tv’de canlı yayında.

Doğadaki sağlıklı bitki ve baharatlar videoda yer almaktadır.

 


 

Saç dökülmesi için hangi baharatlar faydalı?

EVDE LOSYON HAZIRLAYABİLİRSİNİZ
Banyodan bir saat kadar önce saçlı derinize kantaron yağı ile parmak uçlarınızla friksiyon yapın, yağı saç derisine yedirin. Bir saat sonra hafif bir şampuanla, tercihen bebe şampuanıyla yıkayın. Banyodan sonra da saç diplerinize hazırladığınız şu doğal losyonu sürün ve bırakın saç diplerinizde kalsın, kuruduktan sonra sorun olmaz.
Losyonun hazırlanışı şöyle,
1 tatlı kaşığı kuru ısırgan yaprağı
1 tatlı kaşığı kuru sarı papatya
1 tatlı kaşığı sarı kantaron
1 tatlı kaşığı kırkkilit otu
Büyükçe bir kupa içerisine bu bitkilerin karışımını koyun ve üzerine kaynar su boca edin, 10 dakika demleyin, ılıdıktan sonra temiz bir tülbentle süzün, losyonunuz hazır. Saçlarınızda dökülme yanında kepeklenme de varsa bu losyona 1 / 4 oranında doğal organik elma sirkesi karıştırın ancak bu durumda losyonu banyo öncesi sürüp bir saat kadar beklettikten sonra yıkamanız gerekir. Çünkü elma sirkesi saçta pek hoş bir koku bırakmaz. Benim önerim haftanın bir günü yağ, bir günü losyon uygulanızdır. Basit kepeklenmelerde ise doğal yollarla yapılmış defne sabunu kullanmanızı öneririm.
alıntı kaynağı:

Deryalı Günler 11 Temmuz, Deryalı Günler 11 Temmuz video, Deryalı Günler sedef hastalığı, Deryalı Günler son bölüm, Deryalı Günler tekrarı

12

İlk yorumu sen yap

video hakkında yorum yazın